W miejscu tym chciałbym prezentować materiały foto- video związane z działalnością eksploracyjną w szeroko pojętym tego słowa znaczeniu. Mam tu na myśli głównie miejsca związane z historią Polski, ale też nie zamierzam się jakoś specjalnie ograniczać żadnymi ramami. Prawdę mówiąc, nie wiem jeszcze jaką formę przybierze ta strona, ale pewnie najbliższa przyszłość to pokaże.

 

Książki warte przeczytania

- Co Żydzi winni Polakom - Aleksander Graf Pruszyński
- Plan rasy panów - Heather Pringle
- Za drutami śmierci - Abraham Kajzer
- Głuszyckie kontemplacje - Stanisław Michalik
- "Lebensborn" czyli źródło życia - Roman Hrabar
- Złowieszcze góry - Leszek Adamczewski
- Księsteo SS - Jacek Wilczur
- Wspomnienia - Albert Speer
- Tunele NOL spod Babiej Góry - Jan Pająk
- Podziemia III Rzeszy - Rostowski J.
- Czas niewoli czas śmierci - Roman Hrabar, Zofia tokarz, Jacek E. Wilczur
- Janczarowie XX wieku - Roman Hrabar
- Przeciwko światu przemocy - Roman Hrabar
- Zamek Książ Zapomniana tajemnica - Jerzy Rostkowski

Witam na mojej stronie

Poszukuję osoby tworzące muzykę. Chętnych do współpracy proszę o kontakt.
patycjusz4@wp.pl

Liczniki
15.01.2014 r.


Mój kanał na YouTube

Pani Jadwiga Kleszcz mieszkanka Kleczy Górnej koło Wadowic, wspomina czasy okupacji niemieckiej podczas II wojny światowej opowiada o fortyfikacjach niemieckich stojących blisko jej domu rodzinnego.

Facebook

 

  Pełna wersia filmu.
Śladami Dariusza Kwietnia cz. 2
Pełna wersia filmu.
Śladami Dariusza Kwietnia cz. 1
W dniach od 06 do 07.03.2014 r. wraz z grupą osób pragnących poznawać wojenną historię kompleksu Riese zwiedzaliśmy okolice naznaczone piętnem wydarzeń z czasów drugiej wojny światowej. Dokładny zapis tych wydarzeń znajdziecie Państwo w prezentowanym tutaj filmie. Dariusz Kwiecień opowiada o niezwykłych miejscach i wydarzeniach prezentując przed kamerą zapomniane miejsca, które czas i ludzie skutecznie usuwają w niebyt.


cz. 1
Bunkry - Barwałd Dolny
Szczątki bunkrów poniemieckich umiejscowionych w Barwałdzie Dolnym w Małopolsce. Ruiny znajdują się na polach użytkowych co utrudnia ich odnalezienie, ale przy pewnej dozie samozaparcia teren nie jest zbyt trudny a bunkry znajdują się stosunkowo blisko drogi.

 

Obóz zagłady - Oświęcim Brzezinka

16 panoram sferycznych. W celu obejrzenia proszę kliknąć na obrazek a następnie przesuwać obraz wciśniętym lewym klawiszem myszy. Kolejna panorama załaduje się po kliknięciu w pierwszą lub drugą ikonę po lewej stronie.

Pełna Prelekcja Dariusza Kwietnia,
która odbyła się dnia 01.02.2014 w Zabrzu.

Spotkanie z redaktorem Witoldem Gadowskim. Prelekcja miała miejsce w Katowicach dnia 16.12.2015 r.

Grzechynia - bunkry

Przedstawiam bunkry w Grzechyni. Poniemieckie fortyfikacje, pozostałość po czasach okupacji podczas II wojny światowej. Obecnie zaniedbane i zniszczone resztki dawnych budowli obronnych schowane w zaroślach, są prawie niewidoczne dla przeciętnego turysty.

Telewizja internetowa tworzona przez ludzi, dla ludzi

  Schron przeciw atomowy w Sosnowcu


OBERŻA PRL

Mam przyjemność zaprezentować lokal gastronomiczny jakiego próżno szukać gdziekolwiek. Na wyjątkowość tej oberży składa się nie tylko smaczne jadło, miła obsługa ale i specyficzna atmosfera dawnych czasów, którą przypominają nam przedmioty z tamtych lat, będące wystrojem lokalu.
Zapraszam do Oberży PRL w Jedlinie-Zdrój na ulicę Noworudzką 7 na smaczne posiłki. W lokalu można zjeść dużo i niedrogo w otoczeniu ciekawych artefaktów z minionej epoki PRL-u. Miła obsługa i doskonała tradycyjna kuchnia zaspokoi apetyty wszystkich smakoszy i każdego turysty.


Oberża PRL

Interesujące teksty

- Zbrodnicza medycyna w obozach koncentracyjnych III Rzeszy
-
Łajdackie zakłamywanie naszej historii...
-
Wilkołak czy radzieccy żołnierze? Kto zabił młodych alpinistów?
-
Prawdziwy władca pierścieni - część II
-
150 kobiet z Auschwitz. Czarna transakcja farmaceutycznego giganta

Kilka ciekawych filmów znalezionych w sieci

- Tajemnice Piramid 2010 Lektor PL
-
Naziści - spisek okultystów- cały film dokument discovery
-
Koran - cała prawda o religii - dokument
-
Wilczy Szaniec - Kwatera Hitlera
-
Tajemnice III Rzeszy - Kompleks Riese
-
Riese Tajemnice wykute w skale
-
"Zeitgeist - Spisek rządzi światem"
-
TAJEMNICE RIESE
-
HEINRICH HIMMLER - ANATOMIA MASOWEGO MORDERCY
-
Film dokumentalny Sprawiedliwi z 1968 / 2011 r. - II WŚ - Polacy
-
Syreny
-
Teoria Spiskowa. Zamach 11 września.
-
9/11 - Wielka Amerykańska Operacja Psychologiczna
-
Wołyń w Ogniu Nienawiści
-
"Polskie obozy koncentracyjne"
-
Wiek zagłady Sowiecka Historia - Holokaust Słowian.
- II WŚ. Josef Mengele "Anioł śmierci" z Auchwitz.
-
Byłem w Sonderkommando
-
Sonderkommando Żywe trupy z Auschwitz
-
Pamięć obozów
-
Cień nazistowskiego złota

Poszukuję osób chcących podzielić się opowieściami związanymi z miejscami historycznymi. Ciekawią mnie również wszelkie niesamowite zdarzenia czy obserwacje. Chętnych do dzielenia się tymi historiami proszę o kontakt.


Riese - Inna Rzeczywistość
Obszar Warowny Śląsk, to teren umocnień i fortyfikacji jakie mieliśmy przyjemność podziwiać w okolicach Zabrza 2 lutego 2014r. wraz z Dariuszem Kwietniem i przewodnikiem Adrianem. W filmie przybliżyłem Państwu bunkry i schrony jakie zostały wybudowane w danym terenie z myślą o prowadzeniu wojny takiej, jak pierwsza świtowa, w której to, tego typu umocnienia sprawdzały się doskonale.
Studio SWD


Auschwitz-Birkenau był największym obozem śmierci i każdy powinien zapoznać się z tym miejscem. Tych kilka migawek nie oddają stanu faktycznego tego co tam się działo w czasie okupacji, ale nie mogłem sobie odmówić nakręcenia tego krótkiego materiału.  
Pełna wersia filmu.
Tereny wokół Sierpnicy, to wiele miejsc naznaczonych wydarzeniami historycznymi, barwnie przedstawianych przez Dariusza Kwietnia.
Tutaj króciutki teledysk, z wykorzystaniem niemieckiej pieśni ludowej z XVII w. Ein Heller und ein Batzen. Przy okazji serdeczne podziękowania dla grupy rekonstrukcyjnej (Racibórz). Zaznaczam, że utwór muzyczny nie wyraża moich sympatii ani poglądów politycznych i jest tylko i wyłącznie prezentacją elementu historii.
Lipowiec – dawny zamek biskupów krakowskich, zachowany w formie zakonserwowanej ruiny, zlokalizowany na wapiennym wzgórzu (362 m n.p.m.) o tej samej nazwie, będącym częścią tzw. Grzbietu Tenczyńskiego, na terenie rezerwatu przyrody "Lipowiec", w sąsiedztwie wsi Wygiełzów i Babice. Jedna z atrakcji turystycznych powiatu chrzanowskiego (województwo małopolskie).
50°04'37”N 19°26'41”E
Wikipedia

Zamek Lipowiec - wirtualna wycieczka
 
W dniach 23-24.11.2013 spotkałem się po raz pierwszy z Dariuszem Kwietniem. Rezultatem tej współpracy stał się film obrazujący przebieg tego spotkania. Naszym celem było zwiedzanie nieznanych miejsc Kompleksu Riese. Nie będę tutaj tłumaczył czym konkretnie był ten kompleks bo te informacje z grubsza można bez problemu znaleźć w internecie. Istotnym faktem było to, że Darek pokazuje miejsca, które nie są pokazywane przez tzw. oficjalnych przewodników. Jeden obraz wart jest tysiąca słów, wiec zapraszam na oglądanie obrazów :)

 

     
     
     
     
     
  stat4u